II. Konopí a Cannabis: vysvětlení rozdílu

Z biologického hlediska - konopí i cannabis patří ke stejnému druhu, kterému se říká Cannabis Sativa.

Znamená to, že oficiální separace mezi těmito dvěma odrůdami závisí pouze na limitech THC, stanovených individuálně každou zemí.

Například v zemích Evropské unie jsou všechny odrůdy Cannabis Sativa s obsahem <0,2% THC klasifikovány jako konopí. Všechno s obsahem vyšším je klasifikováno jako cannabis.

USA nebo Švýcarsko mezitím deklarují jako hranici 0,3% THC.

Historicky se konopí pěstuje již více než 50 000 let jako skvělý zdroj vlákniny. Paleolitičtí a neolitičtí lidé v Číně, Japonsku a Evropě jej používali na textil, papír, biopaliva, potraviny, krmiva pro zvířata.

Ve skutečnosti dokonce i americký prezident George Washington pěstoval konopí. Ve svém deníku zmínil pěstování 27 keříku konopí na lano a látku - již v roce 1765.

Navzdory své užitečnosti bylo konopí vždy nesprávně spojováno s jeho znepokojivým příbuzným - cannabis.

V roce 1937 Zákon o dani z cannabis zakázal v USA jakékoli odrůdy Cannabis Sativa, což zničilo celé odvětví. Konopí bylo do zákona zahrnuto, přestože bylo nepsychoaktivní, což bylo na veřejnosti do velké míry odsouzeno.

Je zajímavé, že americká vláda ve druhé světové válce stále používala konopí na výrobu uniformy vojáků a provazů, pozastavila Zákon o dani z cannabis a povzbuzovala místní farmáře, aby konopí pěstovali navzdory minulému vydanému zákazu. Kampaň nesla název „Konopí pro vítězství“.

Když už mluvíme o mezinárodní politice, OSN vydala v roce 1961 Úmluvu o omamných látkách, která prohlásila konopí za kontrolovanou látku, ale nechala každou zemi rozhodnout o průmyslovém individuálním využití konopí.

V moderní době většina zemí umožňuje pěstování konopí, pokud obsahuje méně než 0,2% nebo 0,3% THC.

Výsledkem je, že popularita konopných produktů se nyní vrací do starých zašlých časů slávy - textil, stavební elementy, olej z konopných semen, bílkoviny, čaj a mnoho dalších produktů - všechny jsou zpět na trhu a zájem o ně roste. Nejzajímavější je však nová oblast konopných doplňků stravy, zejména CBD.

Mezitím je ale pěstování psychoaktivního konopí (s vysokým obsahem THC) ve většině světa, s výjimkou Uruguaje a Kanady, stále zakázáno.

H Drop prodává striktně jenom výrobky, vyrobené pouze z konopí.

Zanechat komentář

Pamatujte, komentáře musí být před zveřejněním schváleny